Magie & NadpřirozenoTo, co jest uzamčené za pomyslnými branami světů (+18)

Wicca

Publikováno 20.07.2015 v 16:20 v kategorii Pohanská magie, přečteno: 417x

Některé z vás by mohlo zajímat, co to znamená Wicca.
Wicca je sice jednak cult uznávající přírodu jako božstvo a podobně, jenže to je převzatý význam.
Wicca znamená čarodějka. Jedná se pro staroanglický název, jenž nese význam moudrá či vznešená. Poprvé ho ve významu s druidy použili Keltové z území dnešní Británie a Irska.
Bývá často užíván, jelikož čarodějka nebo čarodějnice je hanlivé pojmenování. Tudíž pokud o sobě mluvím jako wicca, myslím tím čarodějka.  Záměnou tohoto slova může být i Witch, avšak pouze v češtině a dalších anglicky nemluvících zemích.

Komentáře

Celkem 7 komentářů

 • Kelly 20.07.2015 v 19:23 Ahoj, tady je tvůj anime portrét :http://anime-blog-portrety.blog.cz/1507/resi


 • Elizabeth 31.07.2015 v 23:25 Je to novodobe nabozenstvi ktere zalozil Gardner... Myslim v polovine 20.stoleti :) rekl, ze mu to predali jini.... Bylo to driv hodne utajovane, proto my jako normalni smrtelnici nemame tolik informaci.... Take vim ze jejich sabaty a esbaty uskutecnovali v Covenu - jejich 'klan' dalo by se rici :P ... Wicca se deli na nekolik ruznych tradic .... Ty hlavni 'pravi' Wiccane jsou zasveceni od Gardnera samotneho... Pak se to sice rozrostlo, ale stejne vsichni zajemci se k nim nedostali.... Taky je eklekticka... A ta se pouziva svym zpusobem stejne ale ma jine ritualy jelikoz ji kolikrat vykonava jen jeden :) vim toho hodne ale to by bylo na dlouho xP


 • Amara & Isabell 01.08.2015 v 01:34 To právě, že není. Nebo ne ve stejném smyslu. Já zde mluvím o pravém významu slova. A toto tazvané "náboženství" je podvodné, nebo tedy dle mého názoru. Ovšem každý svého štěstí strůjce.


 • K. 17.08.2015 v 23:34 Wicca je název neopohanského náboženství. Vznikla asi ve 40. letech 20. století, dříve (18., spíše 19. století) se vyskytovaly její náznaky. Čerpá z mnoha směrů, starých náboženství a vír. Nejznámějšími tvůrci-znovuobjeviteli jsou G. Gardner a R. Buckland.
  Postupem věků se vyvíjely a odvětvovaly různé směry wiccy. Čarodějové a čarodějnice, kteří se k wicce hlásí, si většinou říkají wiccané.
  Wicca si prošla vývojem a rozvojem, úpadkem i jakýmsi obrozením, znovuobjevením a "opravou". Ale i tak si někteří vymýšlejí upíří wiccu nebo fluffy wiccu, které jsou právě tím pomyslným dnem skutečné a smysluplné wiccy.
  Neřekla bych, že se jedná o podvodné náboženství. Chtěla bych se proto zeptat, z čeho tak autorka blogu usuzuje, že je to náboženství podvodné? A taky bych chtěla vědět, odkud jste čerpala informaci, že Keltové (pro druidy?) používali označení "wicca". O Keltech toho totiž moc zapsaného zatím nemám, tak abych si tuto poznámku mohla poznamenat.


 • Amara & Isabell 18.08.2015 v 12:51 K. : Tím jsem chtěla spíše říci, odkud tento název pochází a že, toto náboženství si pouze toto oslovení přisvojila, což považuji za celkem ostudné. Spíše protože mám své doposud nezveřejněné informace, a tím pádem nejsem vyznavačem probíraného kultu.To si již příliš nevzpomínám. Vím to po velice dlouhou dobu. Nejsem si jistá, ale myslím, že v rukověti Satanistické bible to je též zmíněné.


 • Dominika Odvárková 06.07.2016 v 20:40 Nevíte, jak se zasvětit do wicci?Jak se stát wiccou?


 • Liatha 02.12.2017 v 22:43 Autorka by si zřejmě měla zjistit něco více o Wicce :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Návštěvní kniha