Magie & NadpřirozenoTo, co jest uzamčené za pomyslnými branami světů (+18)

Rubín

Publikováno 10.07.2015 v 20:19 v kategorii Mystické kameny a drahé nerosty, přečteno: 271x

http://www.feng-suej-esoterika.cz http://www.e-kameny.cz http://www.drahe-kameny.com
Od dob sira Johna Mandevilla ve 14.století až do 17.století se věřilo, že rubín má vlastnost pomáhat udržet duševní a tělesné zdraví svého nositele a zajišťuje soužití se všemi lidmi v okolí, jistotu, pokojný život, stálé postavení ve společnosti a to, že nepřijdou o své pozemky či statky. Jedna z magických legend praví, že když se člověk dotkne s rubínem všech čtyř stran svého domu, sadu nebo vinohradu, budou tyto statky ochráněny před přírodními živly jako je požár, krupobití a bude bohatá úroda. Další zajímavou vlastností rubínu je schopnost ovládat milostné touhy, zapuzovat negativní myšlenky, usmiřovat a roztylovat jedovaté výpary. Po celá staletí se traduje, že rubín dokáže zahánět chmury a noční můry, ochraňovat nositele od ran osudu a rozptýlit sklíčenost. Rubín má jednu zajímavou a velmi ceněnou vlastnost, dokáže člověka ochránit před nebezpečím. Jestliže je nablízku takové nebezpečí, rubín nositele ztmavne oproti své přirozené barevnosti a tím oznámí blížící se nebezpečí. Pokud nebezpečí pomine, rubín se vrátí do původního zabarvení. Východní nauky dokonce jaké lék předepisovaly podávání najemno mletého rubínu rozmíchaného v ovocné šťávě k zapuzení strachu a navození dobré nálady. Rozdrcením rubínu ve vodě měla takováto voda ulevit při očních chorobách a napomoci při problémech s játry. Asi nejznámějším z rubínů je tzv.“Timúrský rubín“ z Indie, který byl v majetku sultánů z Dillí a byl z jejich pokladnice vyjímán pouze ve výjimečných příležitostech. Nyní je tento Timúrský rubín součástí náhrdelníku britské královské sbírky a při některých významných státních příležitostech tento šperk nosí britská královna Alžběta II. Rubín je velmi ceněn v hinduismu, kde k nejcennějším rubínům patří rubín nazývaný Brahmín. Ten má schopnost po celou dobu ochraňovat svého majitele od všeho zlého. Hinduisté velmi cenné brahmíny uchovávají odděleně od levných rubínů, aby byla zachována čistota a síla tohoto vzácného kamenu.
Rubín, legendy a zajímavosti o Rubínu

Rubíny, oblíbené drahé kameny patří do skupiny minerálů zvané korundy. Do této skupiny ještě zařazujeme kromě rubínu modré safíry. Rubíny známe nejčastěji z drahých šperků, do kterých se s oblibou zasazují, velký rubín zdobí také Svatováclavskou korunu českých korunovačních klenotů. Rubíny mají nezaměnitelnou vínově červenou barvu s nádechem do malinového odstínu, který můžeme připodobnit k červenému světlu na semaforech. Rubíny často obsahují další inkludované minerály, například jemné krystalky rutilu, či různé bublinky a další nerovnosti, které nejsou na závadu, ale díky nim odborníci na drahé kameny mohou určit původ samotného kamene. U u neopracovaných krystalů či tromlovaných kamenů rubínu nejsou tyto znaky patrné, projevují se spíše u broušených kamenů. Přírodní krystaly rubínu mohou ovšem obsahovat na svém povrchu zbytky jemně zeleného minerálu, jedná se o zoisit, v jehož společnosti se rubíny často vyskytují a zoisit často tvoří tzv. mateční horninu. Nejznámější naleziště rubínu ve světě jsou v Africe v Tanzánii a na Madagaskaru, známé jsou také rubíny z Barmy, Indie, Thajska a Vietnamu.

Rubíny se již odpradávna uctívali a používali jako nositelé životní energie. Rubíny mají probouzet v lidech vitalitu a zájem o dění okolo. Tyto drahé kameny, které jsou podle odborníků na esoteriku také kameny, které spojují sílu, energii a potřeby tělesné schránky člověka s duchovním rozměrem. V léčení kameny se rubíny používají při problémech s krevním oběhem, zejména chudokrevnosti nebo při nízkém tlaku.

 • Rubíny krystal a kameny – tyto krystaly a tromlované kameny jsou vhodné pro sběratele drahých kamenů a minerálů i pro esoteriky, kteří z kamenů čerpají léčivou energii. Rubíny můžete vybírat z několika lokalit, například z afrického Madagaskaru či krystaly z Indie.
 • Rubíny přívěsky – rubíny jsou dle odborníků na esoteriku spjaté s čakrou srdce, která se nachází na hrudníku. Proto je rubín často nošen na řetízku co nejblíže oblasti srdce.
 • Rubín v zoisitu – kameny a masážní tyčky vhodné k masáži bolestivých míst na těle či valounky rubínu v zoisitu k masáži spánků na unavenou mysl, vhodné pro studenty při učení.   
 • Rubín ve fuchsitu                                                                                                                                                                                                       Rubín ve fuchsitu v sobě spojuje sílu dvou různých kamenů. Červený rubín se v něm mísí s bledě zeleným fuchsitem a tato kombinace má nepochybně velmi zajímavý barevný efekt.

  Jde o kámen, který byl objeven teprve nedávno a logicky se mu připisují schopnosti obou jeho složek.

  Účinky na duši

  Rubín ve fuchsitu se obecně považuje za kámen, který ukazuje člověku cestu, jakou si zachová vědomí vlastního „já“. Stejně se věří, že pomáhá přeměňovat všechny formy negativní energie na její pozitivní varianta.

  Rubínová složka kamene je kromě toho schopna dodat člověku energii. Podporuje nadšení, vitalitu, motivaci a odhodlání žít svůj život podle vlastních rozhodnutí.

  Rovněž pomáhá navodit pozitivní stav mysli a dodává člověku odvahu. Člověk si dokáže s rubínem stanovit realistické cíle, které je následně motivován splnit.

  Rubín také dodává člověku radost, sílu smát se a spontánnost. Stimuluje příjemné sny, čímž pomocí dostatku spánku dodává další energii. Stejně se věří, že umí snížit hyperaktivitu mys­li.

  Fuchsit dokáže znásobit sílu jiných krystalů. Kromě toho dodává člověku zdravý pocit skutečné sebehodnoty. Dokáže pomoci v případech emocionálního vydírání a velké zátěže.

  Fuchsit je rovněž vhodný pro úpravu mezilidských vztahů, které mají být napravena. Věří se také, že fuchsit pomáhá pochopit aspekty a okolnosti každodenního života.

  Účinky na tělo

  I v případě účinků tohoto kamene na tělo se v něm kombinují samostatné účinky jeho složek, rubínu a fuchsitu.

  Rubín očišťuje tělo od odpadních produktů metabolismu a toxických látek. Čistí také krev a lymfu. Pomáhá při infekčních onemocněních a to zejména tím, že snižuje vysokou tělesnou teplotu.

  Stejně dokáže zlepšit průtok krve v zúžených cévách. Stimuluje funkci nadledvinek, jejichž hormony jsou nezbytné zejména při stresu. Celkově dodává energii, což z něj dělá vhodný kámen, zejména při dlouhodobých nemocech.

  Pomáhá i při onemocněních ledvin, sleziny a reprodukčních orgánů.

  Fuchsit je na druhé straně velmi účinný při onemocněních nervů a svalů, které vznikají při nadměrném zatěžování těchto orgánů stejnými a stereotypními úlohami.

  Nejznámější poruchou tohoto druhu je syndrom karpálního tunelu, který se projevuje zejména bolestí a sníženou funkcí ruky, která je dlouhodobě zatěžována hlavně při práci s počítačem.

  Fuchsit také upravuje hodnoty červených a bílých krvinek.


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Návštěvní kniha